FILOZOFIA MARKI

Włókienką nazywano kiedyś ulicę Włókienniczą w Łodzi.

W Łodzi, stolicy polskiego włókiennictwa, mieściły się liczne fabryki i zakłady tekstylne, zatrudniające rzesze kobiet. Łódzka produkcja zdecydowanie miała twarz kobiety. Chcemy złożyć ukłon w kierunku subtelności i siły tych kobiet. Wkraczamy właśnie w lata 20., a wciąż zachwyca nas dawna moda, począwszy od lat 20. poprzedniego wieku – klasyczna, elegancka, ponadczasowa. Jednocześnie skromna i kobieca. Bez plastiku i udziwnień. Wierzymy, że styl ten przemawia do wielu współczesnych, wrażliwych kobiet.

Działalnością naszej marki chcemy ukoić kobiecą tęsknotę za subtelnością i elegancją połączoną z wygodą ubioru, nawiązując do tradycji włókienniczych Łodzi i czerpiąc z rodzinnych korzeni krawieckich.

Polska produkcja, zrównoważony handel i naturalne materiały

Naszą odzież produkujemy w 100% w Polsce, w Mieście Włókniarzy, korzystając w dużej mierze z materiałów wytworzonych w rodzimych zakładach tekstylnych. Zachowujemy zasady zrównoważonego, sprawiedliwego handlu.

Staramy się, aby materiały, z których szyjemy, składały się w jak największym stopniu z naturalnych surowców, takich jak bawełna, len czy wiskoza, z jak najmniejszą domieszką elastanu czy poliestru – jednak niezbędną, aby zachować przyleganie tkaniny do ciała.

Szacunek do środowiska i nasz program #zerowaste

Do naszej produkcji podchodzimy ze świadomością ekologiczną. Kartoniki do naszych metek wykonano z tektury z recyklingu, opakowania również są tekturowe. Nie korzystamy z foliowych torebek. Metki naszych ubrań wykonane są z satyny VIP (100% bawełna) z ekoatestem. Ścinki z materiałów planujemy wykorzystać do produkcji drobnych akcesoriów, takich jak gumki do włosów typu scrunchie. Drobniejsze ścinki odeślemy do schronisk na produkcję poduszek dla piesków.

Naszym Klientkom oferujemy również możliwość udziału w pionierskim programie #zerowaste - więcej o szczegółach niebawem.

 

Formularz subskrypcji

(+48) 798 832 399

Łódź, Miasto Włókniarzy

  • Facebook
  • Instagram

©2020 by Włókienka. Proudly created with Wix.com